Την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022, ως Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Ορεστιάδας, είχαμε τη χαρά και την τιμή να παρακολουθήσουμε στο σχολείο μας τον καθηγητή του τμήματος Δασολογίας και Διαχείρισης Περιβάλλοντος και Φυσικών Πόρων του ΔΠΘ, κ. Μανωλά Ευάγγελο, με θέμα Η ηθική στη Λήψη Αποφάσεων. Ο λόγος του, με αξιοθαύμαστη ισορροπία μεταξύ επιστήμης και καθημερινής προσέγγισης, μας συνεπήρε και μας οδήγησε σε συζήτηση γεμάτη από αληθινές σκέψεις και συναισθήματα. Τον ευχαριστούμε θερμά και του ευχόμαστε από καρδιάς να συνεχίζει με υγεία το έργο του!
Τον ευχαριστούμε, επίσης, για την πολύτιμη δωρεά του προς το σχολείο μας, τα Πρακτικά του 1ου, 2ου και 3ου Πανελληνίου Συνεδρίου Ιστορίας και Πολιτισμού της Ορεστιάδας από τις εκδόσεις της Σχολής Επιστημών Γεωπονίας και Δασολογίας Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης και Δήμου Ορεστιάδας.

20221117